Dünyanın Manyetik Alanları

Bilim adamları: Dünyanın Manyetik Alanları ‘Tüm Canlı Sistemleri Birleştiren’ Biyolojik Olarak İlgili Bilgiler Taşıyor….

Son zamanlardaki buluşlara göre insanların gerçekten auralarının olduğu doğrulandı. Vücutlarımızın etrafında birer elektromanyetik alan oluşur. Bu alan, bizim biyolojimiz ve canlılarla olan bağımızı etkiler.

Kalbin tüm organlar arasında en büyük elektromanyetik alanı oluşturduğunu biliyor muydunuz? Bu alanlar ve içlerine gömülü bulunan bilgiler, düşüncelerimize ve hislerimize göre değişiklik gösterebilir. Kalp kısa ve uzun belleğe sahip nötronlar vasıtasıyla beyne sinyaller gönderir ve bu sinyaller bizim hislerimizi etkileyebilir. Bizi çevreleyen elektromanyetik alan ve taşıdığı bilgiler değiştikçe, etrafımızdakiler de bundan etkilenebilir. The HearthMath Enstitüsü Direktörü Profesör Doktor Rollin McCraty, “Temelde ve derin bir şekilde hepimiz birbirimizle ve gezegenin kendisi ile bağlantılıyız,” demiştir.

“Bulgulara göre kalbi sevgi ve şefkat gibi olumlu hislere yönlendirdiğimizde kalpten sosyal çevremizi (ev, iş, okul, …) etkileyecek manyetik bir dalga yayılır. Farklı bireylerin kalpleri benzer dalgalar yaydıklarında oluşan enerjik alan sayesinde insanlar daha kolayca bir araya gelebilir. Yani teorik olarak yeterli sayıda kişiden oluşan bir grubun senkronize bir şekilde aynı dalgayı etrafa yayması, tüm dünyayı etkileyebilir.”

 Yukarıdaki sözler, Quantum Intech Genel Müdürü Dr. Deborah Rozman’a ait. Her gün yeni bir şeyin bulunduğu bir çağda yaşıyoruz ve bu konuya istediğimiz kadar ağırlık verilmese bile bilim, hepimizin Güneş Sistemi’ni bile aşan büyük bir enerji ağının parçası olduğumuzu doğruluyor.

Frekans Uyumu…

Peki, frekans uyumu tam olarak nedir? Adından anlaşılacağı üzere bir uyum ve örüntü söz konusu. Dr. Rozman bu uyumu şöyle tanımlıyor: “Kuantum parçacıkları, organizmalar, kişiler, sosyal gruplar, gezegenler ya da galaksiler fark etmeksizin sistemlerin içinde ve arasında bulunan bir anlaşma haline frekans uyumu denir.” Kısacası sevgi, minnettarlık, kanaatkarlık gibi “pozitif” duygular sadece kendi sinir sistemimizi değil; aynı zamanda çevremizdekileri ve hatta tahminimizin ötesinde başka sistemleri bile etkilemektedir.

Dünyanın manyetik alanı, bu biraz da toplu meditasyon ve duanın etkileri üzerinde yapılan çalışmaları andırmıyor değil. Bunların görülebilir fiziksel etkilerinden ziyade önemli verileri ortaya koyan yayınlar mevcut. Bu tarz çalışmaları inceleyen, kolaylıkla erişip indirebileceğiniz, uzman elinden geçmiş yayınları internette bulabilirsiniz.

Dünya çapında çeşitli organizasyonların toplu meditasyon, dua, enerji yayma gibi faaliyetlerin etkilerini araştırması frekans uyumunun önemini gözler önüne seriyor. Pek çok araştırma gösteriyor ki belli bir niyetle yapılan bu tarz toplu faaliyetler ölçülebilir etkiler yaratabiliyor.

Örneğin, 1980’lerdeki İsrail-Lübnan savaşı sırasında benzer bir deney yapılmıştı. Harvard Üniversitesi’nden iki profesör Kudüs, Yugoslavya ve Amerika’da 27 ay süresince aralıklarla savaş alanlarına odaklanmak üzere deneyimli meditasyoncu grupları oluşturdu. Çalışma boyunca orada her ne zaman bir grup meditasyon yapsa Lübnan’daki şiddet oranı %40-80 arası azaldı. Savaşta bir günde ölen kişi sayısı 12’den 3’e düştü. Savaş kaynaklı toplam yaralanma oranı ise %70 azaldı. (Childre;Martin;Rozman;McCraty, 2016)

Washington’da 1993’te yapılan bir çalışmanın sonuçlarına göre ise barış enerjisi yayarak belli zaman aralıklarında 2,500 kişi meditasyon yaptığında suç oranlarında %25’lik bir düşüş yaşandı.

“Her bireyin enerjisi, kolektif alanın bütünlüğüne katkıda bulunur. Yani her bir kişinin duygu ve düşünceleri bir şekilde bu alanı da etkiler. Toplumsal stresi küresel enerji alanından ayırt etmenin ilk adımı, kendi enerjimizi kontrol etmekten geçer. Kendimize düşeni yerine getirerek çevremizi etkileyen düşüncelerimiz, hislerimiz ve davranışlarımızın daha çok bilincinde olabiliriz. İstediğimiz her an enerjimizi kontrol altına alabiliriz. Bu da küresel uyumu sağlayacak bireysel/yerel özgürlüğe denk gelir.” (Childre;Martin;Rozman;McCraty, 2016)

GCI – Küresel Uyum Organizasyonu

GCI, insanlığın iyi enerjisini ve küresel bilinci artırmaya yardımcı olan uluslararası bir kuruluştur. Bu organizasyonun öncelikli fonksiyonu, insanları küresel enerji alanına daha bilinçli bir şekilde sevgi ve şefkat gibi pozitif enerjilerle katkı sağlamaya davet etmektir. GCI aynı zamanda birbirimiz ve gezegenimizle olan bağa odaklanıp bunu daha iyi bir dünya yaratmak için ne şekilde kullanabileceğimiz üzerine bilimsel çalışmalar da yürütmektedir.

Bilim insanı ve araştırmacıların süreç öncesi hipotezleri şu şekildeydi:

Dünyanın Manyetik Alanları tüm canlıları birleştiren biyolojik bilgi taşır.

Her birey bu küresel alanı etkiler. Pek çok insanın uyum halinde sevgi, minnet, duyarlılık ve şefkat gibi olumlu hislerin enerjisini yaymasıyla içinde bulunduğumuz karmaşa halinden kurtulabiliriz.

İnsanlar ve dünyanın enerjik/manyetik sistemleri arasında karşılıklı bir etkileşim vardır.

Dünyanın hepimizi etkileyen birden çok manyetik alan kaynağı mevcuttur. Bunlardan ikisi, çekirdekten kaynaklanan geomanyetik alanla Dünya ve iyonosfer arasında kalan kısımlardır. Dinamik ekosistemin bir parçası olan bu alanlar, gezegenimizi çevreleyerek bizi güneş ışığı radyasyonundan, kozmik ışıklardan ve uzayın diğer zararlı etkilerinden korur.

Dünyanın şu an içinde bulunduğu durumu düşününüz. Kafamızı çevirdiğimiz her yerde bu kadar şiddet, savaş, nefret ve açgözlülük varken küresel bir uyum kesinlikle söz konusu olamaz. Bu hususta bize yapacak çok şey düşüyor. Düşünce ve duyguların dünyayı nasıl etkilediğini, onun manyetik alanına ne tarz mesajlar işlediğini ya da onunla ne şekilde etkileşime girdiğini henüz bilmiyoruz. Ama burada, hayatlarında değişiklik yaratmak ve daha kaliteli yaşamak isteyen insanların arttığından eminiz.

Bilimsel kaynaklara göre psikolojik ritim ve küresel kolektif davranışlar yalnızca güneş ve geomanyetik aktiviteyle bağlantılı olmakla kalmaz, aynı zamanda bu alanlarda problem yaşanması insan sağlığı ve davranışları üzerinde olumsuz etkiler de yaratabilir. (Doronin, 1998; Kay, 1994; Mikulecky, 2008)

“Dünyanın manyetik alanı bir şekilde zarar gördüğünde uyku bozukluklarına, akıl karışıklığına, sebepsiz halsizlik veya can sıkıntısına neden olabilir. Manyetik alan ve güneş aktivitelerinin dengeli bir kombinasyonu sağlandığında insanlar daha iyi, pozitif ve yaratıcı hissettiklerini bildirmişlerdir. Bunun sebebinin insan beyni, kardiyovasküler ve sinir sistemlerinin geomanyetik frekanslarla senkronize olması olasıdır.” (Childre;Martin;Rozman;McCraty, 2016)

Dünya ve İyonosfer

Dünya ve iyonosfer 0.01-300 Hertz arasında değişen bir frekans yayar. Değişkenlikleri sayesinde manyetik alanlar bazen beynimiz, kardiyovasküler ya da sinir sistemimizle senkronize olabilir. Bu da Dünyanın ve Güneşin manyetik alanlarının bizim üzerimizdeki etkisini açıklayabilir. Bu alanlarda değişiklik olursa beyin dalgalarımız, kalp ritmimiz, hafızamız, atletik performansımız ve genel anlamda sağlığımız bundan etkilenebilir.

Dünyanın Manyetik Alanları
Dünyanın Manyetik Alanları

Ayrıca, aşırı güneş aktivitesinin dünyanın manyetik alanına etkileri yüzünden insanlığın hem en büyük sanat eserleri hem de en trajik olaylarından bazılar meydana gelmiştir.

Artık bu alanların bizi nasıl etkilediğiniz biliyoruz. Peki ya biz de onu etkilemeye karar verirsek? GCI bilim insanlarına göre kalp ritmi ve beyin dalgalarının dünyanınkiyle eşleşmesi sayesinde biyolojik bilginin hem alıcıları hem de kaynağıyız.

“Araştırmaya göre insan duyguları ve bilinci geomanyetik alana biyolojik bilgi transferi sağlar ve bu bilgiler dünyanın her yerine dağıtılır. Manyetik alan tüm canlıları ve toplu bilinci etkileyen bu bilgileri taşır.”

Hala tamamlanmamış bulunan bu araştırma şüphesiz dallanıp budaklanacak. Davranışlarımız, duygularımız ve asıl niyetimizin oldukça önem arz ettiği gerçeğini destekleyecek ve hepimizin birbirimizi etkilediğine dikkat çekecektir. Uyum içinde ve ortak bir amaç çevresinde buluşulduğunda dünyada olup bitenleri ve hayat kalitemizi değiştirebiliriz. Yukarıda bahsi geçen olumlu pek çok duyguya odaklanıp daha iyi kişiler olmaya çabalayarak gezegenimizi de daha iyi bir yer haline getirebiliriz.

Peki, Siz Ne Yapabilirsiniz?

Mesela üzgün ya da kızgın hissettiğinizde verdiğiniz tepkileri gözlemleyin. Bu şekilde duygularınızın kontrolünü kazanmanız ve kendinizi geliştirmeniz mümkün olacaktır. İyi hissetmek için elinizden geleni yapın. Bunlar spor yapmak, sağlıklı beslenmek, elektronik aletler başında olabildiğince az vakit geçirmek, arkadaşlarınıza zaman ayırmak ya da herhangi bir şey olabilir. Daha az yargılayıcı olmayı ve kökenlerini araştırarak niyetlerinizi iyileştirmeyi deneyebilirsiniz. Sahip olduklarınızla mutlu olabilir, başkalarına yardım edebilir ve böylelikle sevdiklerinizi gülümsetebilirsiniz.

Bu süreçte –meditasyon gibi– size yardımcı olabilecek pek çok şey de mevcut. Asıl unutmamanız gereken nokta şu: Kendinizle mutluysanız ve duygularınız sizin kontrolünüz altındaysa hem dünyaya hem de çevrenizdekilere iyilik etmiş olursunuz. Eğer sürekli kızgınsanız ya da kötü niyetlerinizle başkalarına zarar veriyorsanız da yaptıklarınızın tam tersini yapmak için çok geç değil.

Bu konuda daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız HearthMath Enstitüsü’nün internet sitesine bakabilirsiniz. HearthMath Enstitüsü uluslararası bir üne sahip, kar amacı gütmeyen bir eğitim organizasyonudur ve insanlara stresi azaltma, duyguları yönetme ve daha sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşama konusunda destek olmayı amaçlar.

Yazan: Arjun Walia

Kaynak
Daha Fazlası İçin Evrenin Sırları
Instragram sayfamızı takip edin Instagram