Mandala ve YANTRA Arasında ki Fark Nedir?

Mandala ve YANTRA Arasında ki Fark Nedir?

Konuşma diline göre her ikisi de geometrik desenlerdir, ancak aslında farklıdırlar.

Bir Yantra Prensip, Mandala ise SADECE bir ifadedir ve daha da ötesi YOKTUR…

Örneğin, hayatım bir mandala ama DNA’m ise Yantra.

Bir örnek: Bir Yantra çizmek

Bir yantra çizdiğimizde, kendi hayatımızı yantra tarafından temsil edilen enerjiyle uyumlu hale getiririz. Bir yantra çizerken veya bir topluluk olarak inşa ederken (Sri Amritananada’nın Siri Jyoti tekniği gibi) tüm topluluğu bu kaynak enerjiye hizalamanız gerekmektedir.

Bir örnek: Bir Mandala çizimi

Bir mandala çizerken bu kendi kendine bir yansımadır – içimizde olanı çiziyoruz. Bu, bir resimde ifade edilen manevi enerjilerin, kişisel mücadelelerin ve çevresel streslerin bir karışımıdır. Manadala meditasyonunun inanılmaz faydalarından biri – eminim ki önceden yaratılmış bir kitaptan mandalaları renklendirmek değil, kendi yararları vardır, ancak hayal gücünüzden yararlanarak – bizi geride tutan bilinçaltı sorunlara bir tür bilinçli odak getirmesidir.

Teorik olarak, kendiliğinden mandala çizim meditasyonunuz bir yantra verirse, o enerji ile mükemmel bir şekilde hizalandığınızı ima eder.

2 boyutlu bir şekil olarak ifade edilen bir yantra bir izdüşümdür ve gerçekte böyle değildir. Zamanın dışında, onu anlamaya çalışma sürecinde zihnimizle eşlenen çok boyutlu bir yapıdır. Bir yantra çevreyi şekillendirir – anlama sırasında zihnimizi şekillendirir ve 2 boyutlu geometrik şekli görürüz.

2 boyutun Ötesinde

2 boyutlu bir şekil olarak ifade edilen bir mandala sadece başlangıçtır. Tai Chi’nin 108 hareketi yantradır ve her uygulayıcının pratiği bir mandaladır. Bir dansçı bir ezginin öğrenilmiş adımlarını gerçekleştirdiğinde “yantrik” enerjiyi bir mandala şeklinde gösterir.

Yani kök YANTRADIR ve yantra’yı insan yaşamına ifade etme girişimi bir mandala olarak kendini gösterir. Ancak manevi ezoterik kavramlarda durmuyor.

Sıradan bir gücün onu belirli bir amaca doğru götürmek için bir durumu ele geçirdiği sıradan bir yaşamda bir nokta gördüğünüzde, bu 4 boyutlu bir mandaladır.

Uygulama da İse

Sri Yantra iyi tanımlanmış; üzerine çizim yapmak, üzerinde meditasyon yapmak iyi belgelenmiş faydalara sahiptir – ama bir sonraki tanınmış bir aktör nasıl olursunuz?

Paranın kendisi sosyal bir kavram olduğu için bir milyon lira kazanmanın sorunları vardır. Sosyal yöntemler takip etmelisiniz – girişimcilik, yatırım vb.

SRI Yantra- Mandala
SRI Yantra- Mandala

İrade, iç uyum ve sürdürülebilir bir çevre gerçektir. Sri Yantra çok zorsa, basit yantra kullanılabilir.

Su ile çizebilir veya istediğiniz malzemeleri kullanarak düzenleyebilir veya kağıda bir kalemle çizebilirsiniz.

Merkezi noktaya bağlanma ve evrenle hizalanma niyetinizi belirlersiniz, üçgende üç zaman noktasını görürsünüz – üçgenlerin çevresindeki yamuk alanlarda uygulayabileceğiniz araçları (“silahlar”) görürsünüz ve altı yıldızda ne tür bir dönüşüm sağlar.

Üçgen geçmişten (apeks) geleceğe doğru hareket eder. Tek bir geçmiş, çok sayıda gelecek getirecek. Geçmişi daha iyi bir gelecekte yeniden başlatmaya dönüştürmeliyiz. Bu, zaman yolculuğu anlamına gelmez – deneyimlerimizi yeni bir ışıkta ve özellikle arzu ettiğimiz geleceği doğrudan mümkün kılan biçimlendirici deneyimler olarak anlamak anlamına gelir.

Altı taraflı yıldızda 6 dönüştürülmüş gelecek hayal ediyoruz:

Mandala dan Farklı olarak…. Pitha – atalarımız ve genel olarak geçmişimiz. Geçmişimizin derslerinden ve soyundan geldiğimiz soyağacından güç alıyorsunuz. Geleceğimize ilişkin vizyonumuzu desteklemeleri gerektiğini anlamalıyız.

Rasi – içinde bulunduğumuz ekoloji. Bir ekosistemin parçasıyız ve bu alandaki rolümüzü anlamak önemlidir.

Yogini – parçası olduğumuz topluluklarla dönüştürülmüş ilişkiler. Her evin bir yogini vardır ve bir mahalleden geçerken yoginiler, çiftlik evini koruyan veya yoldan geçenleri lanetleyen veya onları davet eden manevi güçler olarak yüzer. Bazı insanların bir odaya yürürken kendiliğinden hoşnut olmamalarının nedeni budur. diğerleri odada kimse tanışmış rağmen evde hissediyorum.

Naksatra – geride bırakmak istediğimiz miras. Bu bizim dönüştürülmüş geleceğimizdir. Öncelikle çocuklarımız bizi, yakın ve geniş ailemizi ve dostlarımızı sevmelidir. Fakat bunun gerçekleşmesi için bencillik ve aldatmaca ile gölgelenen değil, bilinçli bir hayat yaşamalıyız.

Graha – dönüştürülmüş ev. Burası fiziksel ev değil, yarattığımız ev. Neyi atmak istediğimizi ve neye çekmek istediğimizi bilmeliyiz. Dinlenmek ve şarj etmek için enerji bulduğumuz yer burası.

Ganesa – dönüştürülmüş benlik. Bu, kendimiz, eski alışkanlıklara hapsolmuş, serbest bırakılmış, arzu ettiğimiz yeni herhangi bir şeye dönüşmekte özgürdür.

Sri Vidya’da bu “Laghu Shoda Nyasam” olarak resmileştirildi, ancak geri kalanımız için bu diyagramı ve meditasyonu dönüşüm için bir temel olarak kullanabiliriz.

Çevreyi sihirli bir şekilde dönüştürmeyecek ve onlarca yıl süren kirliliği ortadan kaldırmayacak ve bir gecede banka hesabınızdaki gülünç miktarlarda parayla uyanmayacaksınız. Fakat zamanla siz ve çevreniz daha uyumlu hale gelirsiniz; ve yaşamdaki mutluluk gerçekten çevrenize uyum ve onun içinden geçen manevi enerjiden başka bir şey değildir. Hayal kırıklığımızın çoğundan sorumlu olan çevremizden ayrı olduğumuza inanmamıza neden olan yanlış anlaşılmamızdır – bu dünyanın vücudumuzun bir parçası olduğunu anlamak, sorumlu olmamıza yardımcı olur ve hayatınız ilham ve mutluluk kaynağı haline gelir diğerlerine.

Mucizeler Önce Kendine Başarabileceğinize İnanmakla Başlar

Mucizeler Dükkanı

Daha Fazlası İçin Evrenin Sırları

Instragram sayfamızı takip edin Instagram