Polarite Hukuku

Polarlık Yasası:

Polarite Hukuku, herşey bir sürelilik içindedir ve bunun tersi vardır ,karşıt kutup üstünde yoğunlaşarak istenmeyen düşünceleri bastırıp dönüşüme uğrayabiliriz…

”Zihinsel titreşimlerin yasasıdır”

Bir sağ olmadan -bir sola, bir aşağıya – bir yukarıya, başarısızlığa ve başarıya, bir kötü olmadan iyi bir ikiliye sahip olduğunuzu görebiliyoruz. Bu bir DUALİTE Dünya’sıdır. Bununla birlikte karşıtların kesinliği yoktur, birinin başladığını ve diğerinin başladığını söyleyebilecek bir nokta yoktur, bir ölçek aralığıdır.

Polarite Hukuku
Polarite Hukuku Polarlık Yasası

Polarite Hukuku, iki kutup veya karşıt vardır, bir şeyin iki uç arasındaki farka kutup denir.

Aşırı dereceler ya da kutuplar arasında mutlak derecede fark vardır.Bu kanunlar aslında bu karşıtların aynı şeyin farklı tezahürleri olduğunu belirtiyor. Örnek verecek olursak Soğuğun durduğunu ve ısının başlayacağını söyleyebileceğiniz bir nokta yok, hepsinin aynı kutupta olması.

”Her terslik, her başarısızlık ve her kalp çekimi kendisine eş değer veya daha büyük bir fayda tohumu taşıyor”
”Her şey ikili her şey kutuplu, her şeyin zıt tarafları var …
-Klasik Think and Grow Rich – Adlı kitabın yazarı Napoleon Hill

Polarite Hukuku, benzeri ve benzeri aynı zıttı doğada özdeş ama derece farklı aşırılıklar buluşuyor, tüm gerçekler sadece yarı gerçekler bütün paradokslar uzlaştırılabilir”
KYBALİON

İlkeyi anlamak, sanatın hakim olması için zaman ayırıp gerekli çalışmaları yapacak olursa, kendi Polaritesini ve başkalarını değiştirmesine olanak tanır.

Polarite Yasasının üstünlüğü, maddi Dünya’nın dağılmasından nasıl denge, odaklanma ve ayrılmanın sağlayacağını öğrenmeyi gerektirir.

Ruhani Bakış Açısı…..

Ruhani bakış açısıyla bakıldığında ise, Polarite Yasası, ne istediğinizi belirledikten sonra, ne istemediğinizi sorunsuz bir şekilde bileceğinizi ima eder. Zıtlıkların varlığı, hayallerimizi sürdürmek için tutkularımızı beslemenin anahtarıdır. Bu, çocukken sefil bir hayat yaşayan bir kişinin neden çocukluk deneyimlerini yeniden yaşamamak için daha çok çalışmak için ilham aldığını açıklar.

Kutupsallık Yasası’nı düşünürken hatırlanması gereken en önemli şey, kesinlikle her şeyin bir zıttı olması ve bu karşıtların yaşamımızı anlamamıza izin veren varlığının olmasıdır. Sonuç olarak, zor bir şeyden geçtiğinizde, gelecek iyi gelişmeleri gerçekten takdir etmenize yardımcı olan bu şey olacaktır.

Kendinize bunu düzenli olarak hatırlatarak, sorunlu zamanlarda esnekliğinizi artırabilirsiniz. Örneğin, kötü bir bölünme acı verici olsa da, bir ilişkide sizin için neyin işe yaramadığını öğretir ve nihayetinde neyin işe yaradığını bulmanıza yardımcı olur.

Daha Fazlası İçin Evrenin Sırları

Instragram sayfamızı takip edin Instagram