AKSHAYA TRİTİYA

AKSHAYA TRİTİYA

Akshaya Tritiya, Dünya genelinde bir çok inanış mevcut.  Yaygın olan tüm inanışlarda ise özel günler mevcuttur. Bu özel günler mutlaka gökyüzünde ki iyi gezegen kombinasyonları ile de denk gelir.

Bu özel günlere yakından bakmak gerekirse;

  • İslamiyet’te “Kadir Gecesi”,
  • Hristiyanlık’ta 24 Aralık “Noel”,
  • Yahudilerin “Yom Kippur”u (Kefaret Gecesi)
  • Hinduların “Akshaya Tritiya”sı (Bitmeyen Gün).

Vedik astroloji yani hint astrolojisinde uzmanlığımız olduğu için Akshaya Tritiya’ı anlamak ve anlamlandırmak istiyorum. Bu gün her sene vedik astrolojiye göre özel bir gezegen kombinasyonunda oluşur. Gezegenlerin enerjisi rehberlik etmektedir. Mucizelerini Yarat Size Vedik Astrolojisi hakkında rehberlik edecektir.

Akshaya Tritiya, Güneş sistemimizde iki adet ışık kaynağımız vardır. Bunlar ay ve güneştir. Kozmos içerisinde ay ve güneş ışık kaynağı olarak bizlere enerjilerini durmaksızın yansıtırlar. Akshaya Tritiya’ının oluşabilmesi için astorlojik olarak ilk şart Koç Yeni Ay’ının oluşmasıdır. Gezegensel olarak ay Koç burcuna veda ederken, boğa burcunu selamlar.  Güneş bu esnada ise koç burcunda durmaya devam etmektedir. İşte bu şahane oluşum Akshaya Tritiya’’dır. Vedik gelenekler ve vedik astroloji için oldukça özeldir.

Akshaya Tritiya, Kelime anlamına baktığımızda ise akshaya, bitmeyen tükenmeyen ve ebedi demektir. Hintliler bu özel günde başlayan bütün işlerinin artarak devam edeceğine ve sonsuz olacağına inanırlar. Bu yüzden denk geldiği yılda hangi gün ise o gün bir işe başlamanızı tavsiye ediyorum. Yeni bir işe başlamak, yatırım yapmak, küçük bile olsa bir miktar kenara ayırmak iyi olacaktır. Çünkü artarak devam edecektir! Vedik astroloji de danışmanlık almanız halinde mutlaka bugünü not alarak değerlendirmelisiniz.

Akshaya Tritiya gününde neler yapabilirim?
  • Kendiniz ve bütünün hayrına olduğunu düşündüğünüz konularda başlangıç yapabilirsiniz,
  • İlginiz var ise (doğum haritanızı inceleyen astrolağa danışarak ) spritüel alanlarda faaliyet gösterebilirsiniz,
  • Sağlıklı beslenmeye adım atarak spor- diyet  programlarına başlayabilirsiniz,
  • Doğum haritanızda uygun görünen değerli bir taşı takmaya başlayabilirsiniz,
  • İş anlaşmaları, sözleşmeler gibi konuları değerlendirebilirsiniz,
  • Köklenmesini istediğiniz bir konuya niyet ederek ağaç vb. şeyleri toprağa dikebilirsiniz.

Akshaya Tritiya Uyandığınız günün ne kadar şahane olduğunu hissederek güne başlamalısınız. Erken kalkıp güzel bir duş alarak o günü sonuna kadar değerlendirmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Vedik gelenekleri de oldukça kadim bilgilere dayanmaktadır.  Bu kadim bilgilere güvenerek akışta olun ve mucizelere kucak açın…

Daha Fazlası İçin Blog Yazıları

Instragram sayfamızı takip edin Instagram

Vedik Doğum Haritası Analizi İçin Daha Fazla Bilgi

Cevap bırakın