Gezegenlerin Günlük Hayatımızdaki Rolü

Gezegenlerin Günlük Hayatımızdaki Rolü
Vedik Astroloji (Jyotish * Işık *Işığın İlmi) göre bir anlatımdır.

Geçmişinize, bugününüze ve geleceğinize verdiği güçlü içgörüler nedeniyle Vedaların gözleri olarak bilinen Vedik Astroloji, gök cisimlerinin yaşamlarımız üzerindeki etkisinin incelenmesidir. Haritanız, amacınızın ve potansiyelinizin bir haritasıdır.

Vedik Gezegenlerin Günlük Hayatımızdaki Rolü
Vedik Gezegenlerin Günlük Hayatımızdaki Rolü

Güneş kalbinizi temsil eder ve size yaşamda nerede ve nasıl parlayacağınızı gösterir. Egodan aydınlanmaya olan yolculuğunuzu aydınlatır ve açıklar. En önemli cennetsel bedendir ve dünyadaki ve karakterinizin ışık ve yaşam kaynağıdır. Güçlü yönlerinizi, amacınızı netleştirir ve irade verir. İyi yerleştirilmiş bir güneş sizi kendi dünyanızda bir kral (veya kraliçe) yapacaktır. Siyaset dahil her alanda şöhret ve güç getirebilir. Kötü bir yerleşim, bir kişiyi müessesenin düşmanı haline getirebilir veya kibir yaratabilir.

Ay, zihninizi temsil eder ve doğurganlığı, ilişkileri ve genel duygusal bakış açınızı etkiler. İyi yerleştirilmiş bir ay, neşe, coşku ve gönül rahatlığı sağlarken, etkilenen bir ay gerginlik, depresyon ve karamsar bir tutum getirir.

Vedik, Gezegensel kabinede, Mars ordunun başkomutanıdır. Mars enerjiyi, kuvveti, yıkımı, anlaşmazlıkları ve savaşı yönetir. Güçlü bir Mars sizi güçlü, bağımsız fikirli, savaşçı gibi ve azimli yapacaktır.

Merkür Bilgeliği temsil eder. Gezegen, bilgileri kitaplardan ve diğerlerinden öğreniriz, ancak kendi düşüncemizi getirdiğimizde ve hayattan öğrendiğimizde onu bilgeliğe dönüştürürüz. Güçlü bir Merkür sizi zengin ve bilge yapacaktır.

Jüpiter, mantığınızı temsil eder. Jüpiter, mantıklı ve adil kararlar alma ve verme yeteneği verir. Güçlü bir Jüpiter size güçlü bir zeka, neyin gerçekten önemli olduğunu görme yeteneği, başkalarından ayırt etme ve saygı verecektir. Aynı zamanda zenginlik de getirir. Jüpiter, hayatımızdaki çocukların ana etkileyicisidir.

Venüs güç ve cinsel doyum verir. Güçlü bir Venüs, bir başarı havası ve dünyevi zevklerin tadını çıkaracaktır. O kadınsı ve gökyüzündeki en parlak gezegen. Aşk, evlilik, güzellik, müzik ve dans tanrıçası ve Sabah Yıldızı olarak bilinen, sabahın erken saatlerinde kuzeyde kolayca tanınır.

Satürn etiği temsil eder ve karmamızı iletir. Satürn, Vedik Astrolojide kullanılan gök cisimlerinin en yavaş hareketidir ve bir burçta 2,5 yıl geçirir, ancak her zaman belirleyici eylem ve sonuçlar getirir. İyi yerleştirilmiş bir Satürn, hayatımızdaki talihli olayları etkiler ve insanı sadık, dürüst, çalışkan ve samimi yapar. Zararlı bir Satürn keder ve acı getirir. En büyük öğretmendir ve nihayetinde bizi yaşam yolculuğumuzda bir sonraki aşamaya taşıyacak olanı verir. Satürn güçlü bir bilgeliğe sahiptir ve karmik adalet sağlar ve doğru dengeyi yeniden sağlar. Güçlü bir Satürn, sizi hayata çok sistematik bir yaklaşımla ve mükemmel bir iş ahlakıyla yaşayan güçlü bir kamu görevlisi yapacaktır.

Rahu ve Ketu gibi burçlara sahip olmadıkları halde, ayın kuzey ve güney düğümlerinin de manevi ve dünyevi yolculuğumuz üzerinde derin bir etkisi vardır. Ketu bir önceki enkernasyonda ki karmamız Rahu ise bu enkernasyon da deneyimlememiz gerekendir.  Onlar gölgelerdir ve hayatlarımızdaki birçok beklenmedik kıvrımlardan ve dönüşlerden sorumludurlar, tıpkı yılanlar ve merdivenler gibi.

Vedik Doğum Haritası Analizi İçin Daha Fazla Bilgi

Daha Fazlası İçin Blog Yazıları

Instragram sayfamızı takip edin Instagram

Cevap bırakın