Hıdırellez

Hıdırellez

Hıdırellez, sizlerin de bildiği gibi.. Çok özel ve güçlü enerjilerin olduğu bir dönemden geçiyoruz ve aynı zamanda dünya olarak zorlu bir sürecide yaşıyoruz. Bu süreç bize doğayla bütünleşmemiz gerektiğini evrenle bir bütün olduğumuzu tekrar hatırlatarak hayata pozitif bakmanın frekansı yükseltmenin önemini tekrar vurgulamakta.

Hıdırellez… Geçen hafta Vedik Astroloji açısından önemli olan gökyüzü enerjilerinin güçlü ve özel olduğu yılın en özel günü Akshaya Tritiya ile bu güçlü enerjilerin hakim olduğu  dönemi karşılarken  5-6 mayıs tarihlerinde de binlerce yıldır Ortadoğu  Anadolu ve Balkanlarda kutlanan Hıdrellez ile bu güzel sürece devam ediyoruz.Yeryüzünde darda kalanların yardımcısı olduğuna inanılan Hızır(A.S) ile denizlerin hakimi olduğu düşünülen İlyas’ın(A.S) yeryüzünde buluştukları gün olarak inanılan ve baharın müjdecisi olarak  kutlanan Hıdrellez bu sene özellikle gökyüzü enerjileri açısından çok özel ve güçlü bir döneme, dolunay zamanına denk geliyor. Özelikle 6 mayıs gece 01.20 ve 6  mayıs sabah 11.00 saatleri arası güçlü enerjiler mevcut. Gökyüzünde Rahu Mars ve Ay arasında güçlü bir  evrensel karmik  üçgen  gerçekleşiyor Mars Gezegeni yönetiminde. Hem Dolunay enerjisi başlamış olacak çarşamba günü ay Terazi burcunda iken gerçekleşecek Ay ve güneş karşılıklı hizalancaklar. İlişkiler adalet, adalet arayışlarımız için dengelenmesi adına son derece kıymetli bir enerji frekansı açılımı içerisinde gerçekşeleşmiş olacak bu yıl ki Hıdırellez.

Hıdırellez…. gözardı edilmeden aynı zamanda Ay Chitra Takım yıldızına geçiyor ki  Chitra takımyıldızı yaratma gücü yüksek imajinasyon enerjisi çok güçlü bir takım yıldızıdır. Peki biz bu güzel enerjilerden nasıl faydalanalım. Doğa ile bütünleşerek ritüellerle imajinasyon yaparak Hıdrellezi kutlayalım. Gelenekleri yaşatalım. Özeklikle 05-06 mayıs tarihinde evlerimizde temizlik yapalım ocaklarımızı açalım yemekler pişirelim  paylaşalım ateş elementini aktive edelim. Bazı  toplumlarda taze yeşiliklerde tüketilir bu özel günde.

Hıdırellez
Hıdırellez
Hızır(A.S) ve İlyas(A.S)’ın hikayesi……….

Hıdırellez…. Doğanın renklerine bürünüp renkli giysiler tercih edebiliriz. Gene inanışlardan biride gece Hızır’ın (A.S) evlerimize uğrayabileceğidir  bunun içinde erzak kavonozlarının ağzı açık bırakılır çekmece dolap kapakları açılır. Mayalı yiyecekler pişirilir. 5 mayıs  güneş battıktan  sonra tek sayıda mum yakıp bir kağıda  dileklerimizi çizebiliriz mumlar bitinceye kadar söndürmeyelim imajinasyon önemlidir  çizdiğmiz  kağıtları bir gül ağacına asabiliriz yoksa herhangi bir bitkinin altına koyabiliriz  sabah bu kağıtları alıp denize veya akarsuya atabiliriz imkanımız yoksa yakıp külleri evrene savurabiliriz. Hızır’ın(A.S)  eli dileklerimize, evimize, bize değsin  bolluk bereket getirsin tüm dilekleriniz  sevgi ile gerçekleşsin. Gökyüzü de güçlü enerjileri ile bizi destekliyor bizde ritüellerimizle pozitif dileklerimizle Hıdrellez  coşkusunu yaşayıp frekansı yükseltelim… Hıdırellez #hıdırellez

Daha Fazlası İçin Blog Yazıları

Instragram sayfamızı takip edin Instagram

Cevap bırakın