Satürn Sadesati Transit

Satürn Sadesati Transit
Ashtama Shani ve Kantaka Satürn’ün Shani-Transit Sonucu

Satürn, Natal Ay İşareti veya Rashi’den 8. eve geçtiğinde, Ashtama Shani olarak bilinir. Bu süre zarfında Satürn ve Ay (6/8) Shashta ashtaka konumunda olacaktır.

Kantaka Shani nedir?
Kantaka Shani, Satürn’ün bacakta bir diken gibi davranması ve kişinin hayatın tüm aktivitelerinde topallaması gerektiği anlamına gelir. Meslek / Kariyer engellenir ve mali durum azalır. Satürn’ün Lagna, Arudha Lagna veya Ay burcundan 4., 7. ve 10. burçlarda geçişi Kantaka Shani’nin çalışmasına neden olur.

Bu Yüzden daha fazla öncelikle Transit’in ne olduğunu bilmeliyiz
Gezegenler her zaman hareket halinde olduğunu biliyoruz. Zaman asla durmaz. Dolayısıyla, bir gezegenin Doğum Konumu veya Burcunuzun konumuna göre gerçek veya gerçek konumu Gezegenin geçişi olarak bilinir. Doğumunuz sırasındaki gezegen kombinasyonu Burçlara kaydedilir. Hayatınızdaki olayları gösterir veya belirtir. Ancak olayların zamanı gezegenin Dasha ve Transit’ine bağlıdır.

Kantaka Shani Ashtama Shangi Satürn
Kantaka Shani – Ashtama Shani Satürn
Satürn’ün Geçişi Ne Kadar Önemli?

Satürn, yaklaşık 2,5 yıl gezegenler arasında en uzun süre bir burçta kalan Gezegendir. Dolayısıyla, Satürn geçişi çok önemlidir ve shani* Satürn hem iyi hem de kötü sonuçlar verebilir. Ramayana’dan Satürn geçişinin gücü hakkında size bir fikir verecek bir hikaye paylaşmama izin verin.
Kral Ravana dokuz gezegenin tamamını kontrol etmeyi başardığında, onları tahtına götüren dokuz basamağa yüzüstü yerleştirdi. Her sabah, tahtına çıkmak için sırtlarına basıyordu, onlara hakaret ve ızdırap veriyordu. Bir gün bilge Narada Ravana’ya geldi ve dokuz gezegenin durumunu görünce Shani’ye sordu, gezegenlerin en kudretli ve en korkunç olanı bu hakarete nasıl dayanabilirdi? Shani, yüz üstü yattığı için cevap verdi, çaresizdi, ancak bakışlarını Ravana’ya çevirebilirse, işler değişirdi. Narada, Ravana’nın muhteşem sarayında gösterildikten sonra, gururlu kral onun fikrini istedi. Bilge, Ravana sarayında biri hariç her şeyin mükemmel olduğunu söyledi. “Ravana, aşağıya bakarken dokuz gezegene boyun eğdirmenin zevkini nasıl elde edebilir?” Diye sordu. Ravana göğüslerinin üzerine adım attığında yüzlerindeki rahatsızlığı görmenin zevkini alabilmesi için, yüzleri yukarıda yatıyor olsalar daha iyi olurdu. Bu öneri güçlü krala hitap etti ve ekibine hızlı bir şekilde dokuz gezegeni sırtlarında döndürmelerini emretti. Bu yapılır yapılmaz Shani’nin bakışları Ravana’ya düştü ve mantığı onu terk etti.
Birkaç ay içinde, Lord Rama’nın krallığını işgal etmesine yol açan Lord Rama’nın karısı Sita’yı kaçırdı. Ravana ve tüm ailesi öldürüldü, böylece Shiva’ya tapan güçlü kral Ravana bile Shani’nin bir bakışından sonra aklını yitirdi.

Ashtama Shani ve Kantaka Shani’nin sonucunu nasıl analiz edilmelidir?

Analiz yapılırken bu geçiş Ay, Yükselen ve Arudha Lagna’dan değerlendirilmelidir. Yalnızca Ay’dan geçişi kontrol etmek genel bir uygulamadır, ancak doğru sonuç için üçünden de görmemiz gerekir.
Lagna Bizim zekamızdır. Bu yüzden Lagna’dan Kantaka shani gibi kötü bir Transit çıktığında yanlış karar alırız ve bundan dolayı acı çekeriz.
Arudha Lagna, başkalarının bizi nasıl algıladığıdır. Dolayısıyla, ashtama shani gibi kötü bir geçiş meydana geldiğinde, finans veya kariyeri daha fazla etkilecektir.
Ay bizim Aklımızdır. Ay’dan geldiğinde, kişi fiziksel ve duygusal olarak acı çeker.
Geçiş Evinin Ashtakvarga noktalarını da görmemiz gerekiyor.

Ashtama Shani ve Kantaka Shani’nin Sonucu

Satürn 4. evinize geçtiğinde sağlık sorunu yaratabilir çünkü 4. evden Lagna veya Ay’a bakacaktır. 4. Ev şifa evidir ve satürn gecikme için Karaka’dır. Bu nedenle herhangi bir kronik hastalığın iyileşmesinde gecikme yaratabilir. 4. Ev’de annenin ve duyguların evidir. Bu nedenle, anne ile sorun yaratabilir ve buna bağlı olarak zihinsel depresyon yaratabilir.

  1. Ev ortaklıklar Evi veya ticaret yoluyla yaratılan servet olduğundan, Ashtama Shani döneminde başkalarıyla sahip olduğunuz maliye veya mülkiyet konusunda sorun yaratacaktır. Başkalarıyla çatışma yaratacaktır. İhtiyaç anında başkalarının yardımı mevcut olmayacaktır. Yani bu dönemde kimseye güvenmeyin, hiç kimseden maddi yardım almayacaksınız zaten. Sizin için özellikle biriken problemlerle ilgili ani bir sağlık problemi yaratabilir. 8. evden satürn, yeme alışkanlığının ikinci evine bakacak. Bu nedenle Ashtama shani döneminde sağlık sorunlarına neden olacak uygun olmayan yiyecekler tüketmek isteyebilirsiniz dikkatli olunmalıdır. Korkarım ki bazı yakın akrabaların ölümü meydana gelebilir. Hayatın bu aşaması size diğer insanlarla nasıl başa çıkılacağını öğretecek. Ayrıca kendi finans akrabanızın ortakları, çevrenizdeki insanlar vb. Hakkında gerçek değeri öğreneceksiniz.
    Ashtama Shani döneminde, akrabalarınızın yaptıklarından dolayı eleştiriler ve sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Aile içinde çatışma yaratabilecek istenmeyen savurgan harcamalar olabilir. Sevdiklerinizden de ayrılmak zorunda kalabilirsiniz. Genel olarak Satürn, 8. evdeki Evlilik Mutluluğu için iyi değildir. Bu geçiş etkisini daha iyi anlamak için doğum haritanızın 8. İşaretindeki Natal Satürn’ün etkisini de okumalısınız.
    Ashtama shani’nin bu geçişi kişiyi tek bir yerde tutabilir ve kişi kendini kısıtlanmış hisseder. 10. ev ve 2. ev yönünden dolayı kariyer ve finansta kısıtlama yarattığı için de hayal kırıklığı yaratmaktadır. Hayatın her alanında engel ve engel hissedebilirsiniz.
    Bu dönem, kişiyi aşağılama soyurlanma hissi getirecektir. Ashtama shani sırasında uzun yıllar çok mutlu olan insanların acı çekeceğine dair bir atasözü vardır. Örneğin kişi yıllarca suç işliyor olabilir ama Satürn aydan 8. eve gittiğinde yakalanacak ve cezalandırılacaktır.
    Ama 8. evin dönüşümün evi olduğunu anlamalıyız. Bu ani kazançların evi. Satürn, Natal haritasına uygunsa ve ayrıca Rashi Lordu, yani ay burcunun sahibi uygunsa, ashtama shani de kariyerde artış sağlayabilir. Evet, elbette çok çalışmanız ve iş stresiyle yüzleşmeniz gerekebilir, ancak aynı zamanda sıkı çalışmanızın da faydasını göreceksiniz.

Aslında bu Dönüşüm dönemi. Bu dönem sizi tamamen bir kişi olarak değiştirecek. Ashtama Shani, özellikle dasha ters olduğunda ölümcül olabilir. Devam eden Dasha’nın iyi olması ve Satürn’ün faydalı bir gezegen olması çok da zararlı olmayacaktır. Bazı kayıplar, ilişkilerden ayrılma vb. Okyanusun çalkalanması gibi, başlangıçta çok fazla zehir ortaya çıkacak ama sonunda hediyesi de gelecek.

Kantaka Shani veya Ashtama Shani’nin Transiti sırasında çözümler

Shani, Ketu ve Rahu hizmetinde görevlerini yerine getirmedeki tarafsızlığı nedeniyle gerçek ödül alır. Puranalarda olduğu gibi hiç kimse Shani’nin pençelerinden esirgenmez. İkincil şeylerden (zenginlik, kariyer) yükselen diğer gezegenlerin aksine, Shani birincil olanı, HAYATIMIZIN kendisini etkiler. Bu nedenle shani, ilgili tüm gezegenler arasında en çok korkulanıdır. Ketu ve Rahu nın hizmetindeki Shani katı bir yargıç gibi davranır. Shani Satürn sadece suçluyu yakalamakla kalmaz, onları da cezalandırır. Bu yüzden Shani, Ashtama shani veya Knataka shani sırasında olduğu gibi bizim lehimize olmadığında, her zaman temiz bir karakter tutmanız, hile yapmaktan kaçınmanız ve taahhütleri onurlandırmanız önerilir.

Aşağıdakiler, Kantaka shani gibi Kötü bir geçiş sırasında satürnün zararlı etkilerini önlemek için en basit çaredir.

Alkolü Azaltın, Evrenin onaylamadığı ilişkiyi ve yasadışı faaliyeti tamamen durdurun.
Tartışmalardan kaçının. Shani, Öfke ve Kan Basıncınızı etkinleştirirken çoğunlukla problemleri yaşayabiliriniz.
Engellilere, hastalara ve yaşlılara yardım edin. Anne babanızı ihmal etmeyin.
Kantaka Shani gibi Satürn’ün geçişleri için Sri Rudram’ı (özellikle Chamakam’daki stanza’yı) ezberleyin. Olumlu sonuçlar alma ihtimaliniz yüksektir. veya Mritunjaya Mantra da okunabilir.
Ashtama Shani veya Kantaka Shani gibi Satürn’ün kötü Geçişi hakkında genel bir fikir vermeye çalıştım. Ancak gerçek sonuç, Dasha’ya ve Yıldız Falının diğer gezegensel konumlarına bağlı olarak değişecektir. Bununla ilgili olarak gruplarda sizleri yönlendirmelerde bulunmaktayım. Transitler, ashtakvarga sisteminin önemli bir parçasıdır. Bu nedenle, belirli bir geçişin iyi veya kötü sonuç verip vermeyeceğini bilmek için Ashtakvarga Tablosuna bakılmalıdır. Lütfen tek başına transit geçişin herhangi bir etki yapamayacağını unutmayın. Bunu Dasha-Antardasha’yı çalıştırarak Analiz edilmelidir.

Vedik Doğum Haritası Analizi İçin Daha Fazla Bilgi

Daha Fazlası İçin Blog Yazıları

Instragram sayfamızı takip edin Instagram

Cevap bırakın