Vedik Astroloji ve Hamilelik

Vedik Astroloji ve Hamilelik

Dokuz ay dokuz gün, insan için normal gebelik süresidir. Fetüsün gelişim aşamasında her ay farklı bir gezegen tarafından yönetilir ve etkilenir.

Venüs, anlayışı ve ilk ayı yönetir. Venüs elementi sudur ve erkek ve dişi seminal sıvıların birleşmesi, zamanla sertleşen bir yumurta oluşturarak hayat oluşturur.

Mars’ın bir ateş elementi vardır ve ikinci ayı yönetiyor. Yumurtayı yumuşatır ve et oluşturur. Mars, annenin Pittasını (Ayurveda’daki zihin-vücut tipi veya mizah) artırır. Bu, sabah bulantısına ve huzursuzluğa neden olur.

Vedik Astroloji ve Hamilelik
Vedik Astroloji ve Hamilelik

Hamileliğin üçüncü ayı Jüpiter tarafından yönetilir. Jüpiter’in eter elementi vardır ve bebeğin cinsiyetini ortaya çıkarır. Gizli üreme organları oluşur ve fetüs daha da gelişir ve şekillenir. Kanserin su burcunda nefesi kesilen ve en mutlu olan Jüpiter, Mars ateşini dengeler, mide bulantısını hafifletir ve anne adayını mutlulukla doldurur.

Güneş dördüncü ayı yönetir ve kemikleri geliştirir. Hamileliğin beşinci ayı, ay tarafından yönetilir. Ay, elementi su ile Sinirlerin, Damarların, Arterlerin genişlemesini ve kan akışını destekler.

Güneşin oğlu olarak bilinen Satürn altıncı ayı yönetir ve bize saçımızı, güzelliğimizi, ten rengimizi ve vücut yapımızı verir.

Merkür ise yedinci ayı, beynimizin ve aklımızın gelişimini yönetir. Merkür bize bilgelik ve farkındalık verir. Bu ayda, Hindistan’daki kadim insanlar ebeveynlere perhiz uygulamasını tavsiye ederler.

Bebek daha bilinçli hale geldikçe, kadim insanlar da annenin etrafını aktif olarak mutlu ve neşeli düşünceler ve etkilerle çevrelemesini tavsiye ettiler. Anne karnındaki çocuk, etrafında olup biteni giderek daha fazla anlama kapasitesine sahiptir.

İlginçtir ki, Mahabharata savaşının büyük savaşçısı, Hint destanı ve Arjun’un oğlu Abhimanyu’nun, anne-babasının rahmindeyken yaptığı konuşmadan askerlerin askeri oluşumlarını öğrendiği söyleniyor! Ne yazık ki annesi konuşma sırasında uyuyakaldı ve hikaye ortada durmuştu, bu yüzden formasyondan nasıl çıkacağını öğrenmedi.

Annenin yükselen veya yönetici gezegeni sekiz ayı yönetir. Vedik astrolojide yükselen burç her iki saatte bir değişir, böylece gezegenlerden herhangi biri olabilir. Bu gezegen gökyüzünde stres altındaysa, ölü doğum veya başka problemlerin olma ihtimali artar. Bu ay ‘benliğin’ gelişimi, dolayısıyla ekstra duyarlılığa duyulan ihtiyaç hakkında.

Ay dokuzuncu ayı yönetir. Vücuttaki su elementi üzerindeki etkisi (gelgiti etkilediği için) bebeğin doğum pozisyonuna gelmesine yardımcı olur. Gebeliğin son 9 günü güneşe bakılır.

Güneş annenin vücudunda ısı üretir ve bu da anne ile bebek arasındaki bağlantıyı yavaş yavaş koparır.

Gezegenlerin gökyüzündeki ve annenin doğum haritasındaki konumu, fetüsün tüm gelişim aşamalarını etkiler. Bu etkiler teyit edilir ve bebek doğduğunda doğum haritasında temel alınır. Gezegen veya o alanla ilgili gezegenler üzerinde çalışarak hayatımızın herhangi bir alanını iyileştirebiliriz. Jyotish Vedik Astroloji, güneşin altındaki her şeye içgörü, bilgelik ve cevaplar sunan geniş ve eksiksiz bir konudur.

Vedik Doğum Haritası Analizi İçin Daha Fazla Bilgi

Daha Fazlası İçin Blog Yazıları

Instragram sayfamızı takip edin Instagram

Cevap bırakın