Yeni Ay Magha Nakshatra'da

Yeni Ay Magha Nakshatra'da

18 Ağustos 2020 Salı, Yeni Ay’ı Magha Nakshatra, 02-26’da Aslan’da. Bu Yeni Ay, Güneş ve Merkür’ün Aslan ve Mars’ın Koç’a geçişinden hemen sonra gerçekleşiyor. Bu hafta yukarıda Göklerde çok fazla hareket görülüyor.

Ay ayrıca bu yaz çok sıcak bir tema olan Karmik Düğüm olan Gandanta’da olacak ve birçok gezegen Su ve Ateş burçları arasındaki gezegensel sınırların “sol ve sağ” yakın derecelerinden geçecek.

Magha Nakshatra’da Ay – Ay, Magha’da duygusal ve maddi dünyaları uzlaştırmakta zorlanabilir. Bu, Yengeç’te 2,5 gün kaldıktan sonra Aslan’daki Ay’ın ilk durağıdır, bu nedenle Ay’ın özellikle geride bıraktıktan sonra yapı, yetki ve liderlik veren ve gerektiren bir takımyıldızda biraz kaybolmuş hissedebileceği bazı düzenlemeler olabilir. Ashlesha (Ebru Hanım size Buraya Dikkat edin Lütfen )Nakshatra’nın derin psikolojik karmaşası. İç / duygusal dünya ile dış / maddi dünya arasında dengenin bulunması gereken yer burasıdır.

Magha Nakshatra’daki Merkür – Merkür 16-23 Ağustos Magha Nakshatra’da olacaktır, bu Nakshatra ile gelen bilinmeyen ve belirsiz mantıkla mantıksal düşünceyi gerçekten bağdaştıramadığı için bu gezegen için zor olabilecek bir konumdur. Teknolojik çabalar bu geçişten fayda sağlasa da fikirleri net bir şekilde iletmek için en iyi zaman olmayabilir.

Yeni Ay Magha Nakshatra

Magha Nakshatra’da Güneş – Güneş, Magha’da oldukça mutlu ve 16-30 Ağustos’ta bu Nakshatra’da kalacak, Güneş’in liderlik becerilerini ve otoritesini ifade etmesine izin verecek. Buradaki Güneş, güçlü dünya görüşleri ve biraz idealizm getirebilir. Aslan’da Güneş’e doğal olan Dharma yolunu izleyerek, bu, insan topluluklarını daha yüksek bir yola ve / veya daha yüksek bir hedefe yönlendirmek için büyük bir potansiyel sağlayacaktır.

Magha Nakshatra’daki bu Yeni Ay bizim için neler saklayacak.

Magha Nakshatra, 0º00 ′ – 13º20 sidereal (Vedik Astroloji) Aslan’ı kapsar. Ay düğümü Ketu tarafından yönetilir ve yöneticisi Pitris dir

Magha, bir taht veya bir taht odası ile sembolize eder ve bu Nakshatra’da gezegenleri olan insanlar, belirli gezegenler aşırıya çekilirse elitizm bile bir kraliyet havası sergileyebilir. Yine de Magha Nakshatrasındaki kişiler inanılmaz derecede cömert bir ruh hali gösterebilir ve maddi anlamda daha az şanslı olanları önemseyebilirler. Magha iyi bir servet getirebilir ve bu Nakshatra’da kazanılan herhangi bir refah, önceki yaşamlarda kazanılan iyi eylemlerden ve iyi karmadan gelir.

Pitris, büyükanneniz ve büyükbabanızdaki gibi aile atalarınız ve büyük büyükanne ve büyükbabanız ve büyük büyük büyükanneniz ve…. bunun nereye gittiğini biliyorsun. Pitris, insanlığın atalarıdır, kolektif bilinç yoluyla hala sizinle yakından bağlantılıdır, ancak çok daha büyük bir ölçekte.

Pitris, önceki yaşamlardan ve önceki nesillerden gelen iyi veya kötü karmayı temsil eder. Haritanızdaki hangi gezegen (ler) bu Nakshatra’da olduğuna, eğer varsa ve bu gezegenlerin nasıl konumlandıklarına bağlı olarak, yani herhangi bir sıkıntı, görünüm, belirli Yogalara (gezegen kombinasyonları) dahil olup olmadıklarına bağlı olarak, vb. ileri, atalara ait bir iş yapmanın sizin için iyi bir fikir olup olmadığını gösterebilir.

Magha’yı düşündüğümde, ataların ve karmik şifası akla gelmeldir. Ve Ketu’nun hükümdarlığıyla, kesinlikle burada derin psikolojik çalışmanın bu yönüne sahibiz, ulaşılamayacak, duman ve gölgeyle örtülü alemlere dalıyoruz. İşyerindeki gizemli enerjiler, bunun olduğunu biliyoruz ama gerçekten ona dokunamıyoruz veya neler olduğunu göremiyoruz. Burada inanç ve güvenin bir yönü var. Ve tüm Ketu’nun yönettiği Nakshatras’ın önerdiği gibi derin dönüşüm vaadi (Koç’ta Ashwini Nakshatra, Aslan’da Magha Nakshatra ve Yay’da Mula Nakshatra).

İşte Magha’nın enerjisine erişmek ve atalarınızın dünyasıyla bağlantı kurmak için kullanabileceğiniz bir meditasyon:

Yere veya bir sandalyeye bağdaş kurarak rahatça oturun, bacakları çaprazlamasız ve ayaklar yerde. Ellerinizi yanlarınızda veya kucağınızda dinlendirin.

Omurganızın dik olduğunu ama sert olmadığını, boynunuzun gevşediğini, gözlerin kapalı olduğunu görün ve nefesinizi birkaç dakika boyunca gözlemleyin.

Kendinizi ormandaki bir yolda yürürken hayal edin. Büyük güçlü ağaçlar çevreliyor, yüzlerce yıldır burada oturan eski ağaçlar.

Ayaklarınızın altındaki yumuşak zemini hissediyorsunuz. Yaprakların arasından rüzgarın sesini duyuyorsunuz. Ormana özgü tatlı kokuyu koklarsın. Ağaçlar arasında geniş bir açıklığa ulaşana kadar yürümeye devam edersiniz, yemyeşil çimenler ve kır çiçekleriyle kaplı bir açıklığa yer açarsınız. Bir kısmı güneş ışığında, bir kısmı gölgede.

İster gölgede ister ışıkta beğendiğiniz bir noktayı seçiyorsunuz ve çimenlerde oturarak kendinizi rahat ettiriyorsunuz.

Kendinizi rahat hissettiğinizde, atalarınızı, tanıdığınız, hatırladığınız ve vefat ettiğiniz aile hattınızdakileri size katılmaya davet edersiniz. Bu, güzel ve sevgi dolu anılar ve belki de hoş olmayan anılar doğurabilir. Güvende olduğunuzu bilin, bırakın düşünceler sizin içinizde hareket etsin. Ailene sana ne söylemeleri gerektiğini sor. İhtiyaç duyduğunuzda aklınızdan geçenleri onlara söyleyin.

Bu tamamen hissettiğinizde daha uzağa ulaşın ve yaşamınız boyunca tanışmadığınız ataları davet edin. Hangi biçimde göründüklerini gördüğünüzde, size söyleyeceklerini sorun.

Gelen mesajları hissedebilir, duyabilir veya görebilir ya da etrafınızda bir enerji değişimi hissedebilirsiniz, belki ruh haliniz değişiyordur. Size gelen her şeyi alın ve bulunduğunuz yerde güvende ve iyi olduğunuzu bilin.

Bu tamamlandığında, atalarınıza ve ruhlarınıza teşekkür edin ve onlara veda edin, ta ki tek başınıza, tamamen güvende, çimenlerde oturup ağaçlarla çevrili olana kadar.

Alanınızda birkaç dakika daha kalmayı seçebilirsiniz. Hazır hissettiğinizde, parmaklarınızı oynatın, ayak parmaklarınızı oynatın, vücudunuza biraz hareket getirmek için omuzlarınızı döndürün. Yavaşça gözlerinizi açın ve farkındalığınızı çevrenize geri getirin. Deneyimleriniz üzerine düşünebilir veya günlük yazabilirsiniz.

Mucizeler Dükkanı

Cevap bırakın