Yeniden doğma, yenileme, büyüme ve dönüşüm

Yeniden doğma, yenileme, büyüme ve dönüşüm

Yeniden doğma, yenileme, büyüme ve dönüşüm

Vedik astroloji, Sanskritçe’de “Jyotish”, “ışık bilimi” anlamına gelir. Kökenleri Hindistan’ın en eski kutsal metinleri olan Rig Veda’ya dayanıyor ve getirdiği olağanüstü içgörüler nedeniyle Vedaların gözleri olarak biliniyor.

Jyotish, haritamızı aydınlatan ve zorluklarımızın ve potansiyelimizin bir haritası olan kişisel gezegensel yerleşimler aracılığıyla hayatımıza dair bir anlayış geliştirirken, daha aydınlanmış bir şekilde yaşamamıza yardımcı olabilir.

Astroloji, yenilenme, yeniden doğuş ve dönüşüm için birçok fırsat sunar. Bir gezegen gökyüzünde işaret ve evi her hareket ettirdiğinde, yeni bir enerji gelir. Bu her seferinde, anlama, yeni yönler, yenilenme ve büyüme potansiyeli sunan yeni bir değişken ortaya çıkartır. Tıpkı güneşin hareketinin mevsimleri ve ayın gelgitlerini artırması gibi, dokuz ana gezegenin her hareketi içimizdeki ve çevremizdeki değişiklikleri tetikler.

Ay, her 2,5 günde bir eve taşınır ve imzalar. Satürn her bir burçta 2,5 yıl geçiriyor. Her hareket yeni olanaklar getirir. Bir sistemdeki bir değişken farklı olduğunda, hayatımız olan tüm sistemin değişme potansiyeli vardır.

Vedik Astrolojide zamanlamayı tahmin etmemizi sağlayan Gezegensel dönemler, hayatımızın kitabındaki bölümler gibidir. Dokuz ana gök cisimlerinin her biri tarafından yönetilirler ve ana dönem için altı (Güneş) ile 20 (Venüs) yıl arasında hakimiyet sürelerine ve ayrıca daha kısa alt dönemleri ve alt dönemleri etkileyenlere sahiptirler.

Astroloji harika bir öğretmendir ve Satürn, haritamızdaki Satürn’ün hareketleri ile en güçlü öğretmendir – hem gökyüzündeki geçişler hem de Satürn’ün gezegen dönemleri açısından – büyük ve alt – büyüme ve dönüşüm için en büyük fırsatı sunar. Satürn yavaş ama kararlı bir şekilde hareket eder ve kalıcı bir değişim getirir.

Hayatta, geçmişin gölgelerinin sizi geride tutmasına izin vermek bir hatadır. Astrolojinin anlaşılması, bölümlerin ve kapıların ne zaman açılıp kapandığını gösterir, böylece optimum büyüme için gezegensel zamanlamaları en iyi şekilde bilir ve anlamlandırabilirsiniz.

Tutulmalar aynı potansiyele sahiptir. Karmik dengeye getirilmesi gereken, ilerlemediğimiz alanlarda ilerlemek veya eski sorunları çözmek için bize adeta kozmik bir tekme atarlar.

Merkür ve Rahu, hem olumlu hem de zorlayıcı finansal değişim için en büyük olasılığı sunar. Mars bize harekete geçmemiz için enerji verir ve bizi yeteneklerimizi kullanmaya iter ve kullanmadığımızda hayal kırıklığı getirir. Güneşin hareketi, ruhsal ve kişisel gelişim ve güçlenmeye ilham verir. Venüs aşk hayatımızı ve dünyadan aldığımız keyfi artırır. Jüpiter bize doğru yolu. Ay duygularımızı yönetir.

Her derece ve değişim yeni bir şey getirir. Gezegenler gerilediğinde, farkında olmasak bile yüzeyin altında bir şeyler oluyor. Gezegenler doğrudan gittiğinde, işler yüzeye çıkar.

Her hareketin, her geçişin, her gün ve her güneşin yeni bir potansiyeli vardır. Her zaman başkaları için özgür irademizi ve yaşamla uğraşırken kendi en yüksek iyiliğimizi kullanmak, sonuçta kalıcı büyümeyi sağlayan ve bu potansiyeli gerçekleştirmemize yardımcı olan şeydir.

Vedik Doğum Haritası Analizi İçin Daha Fazla Bilgi

Daha Fazlası İçin Blog Yazıları

Instragram sayfamızı takip edin Instagram

Cevap bırakın