Karma Nedir?

Karma Nedir?

Bir Ayna
Dünya bir Aynadır İçimizde Ne Varsa ise Yansıtır..

İki çeşit karma vardır be bunlardan bir tanesi bizlerin 12 kuşak atalarımızın yapmış olduğu olumlu veya olumsuz işler bir atasözü’nde açıklandığı gibi “dedesi koruk yemiş torununun dişi kamaşmış”, diğeri ise kişinin hayatındaki yolculuğunda yaptığı işler olarak adlandırılır. 

Kişisel Karma nedir?
Bir kişinin hayatındaki yolculuğunda yaptığı işler basitçe Karma olarak adlandırılabilir. Bir kişinin karması, niyet ve zihniyetini de içerir.

Karma Maneviyat nasıl ilişkili?

Karma ve manevilik birbirleriyle ilişkilidir; biri karmaşık olmadığı için eksik. Maneviyat, Karma’sını yakından takip eden ve onun üzerine kurulu kaderini yapan bir kişide bulunur.

Ne Ekersen Onu Biçersin
Ne Ekersen Onu Biçersin

Karma ve Kader:
İyi ve adil davrandığınız takdirde iyi bir hayata sahip olacağınız anlamına gelir. Gerçek dünyada, bunun nedeni Karma’nın yasaları gereğidir. Karma, kendiniz için iyi bir gelecek istiyorsanız gerçek dünyadaki diğer kişilerede  iyi niyetle hareket etmenizi gerektirir. Bu aynı zamanda önünüzdeki kişi iyiliğine saygı duymadığınızda da  geçerlidir.

Huzurlu gelecek
Herhangi bir sorundan yoksun bir geleceği yaşamak için, şimdiki davranışlarınıza ve hayatınıza yakından bakmanız gerekir. Sadakatsiz olduğunuz durumunda, o zaman genellikle önümüzdeki günlerde birinin sadakatsizliğiyle yüzleşeceğiniz tahmin edilmektedir.

Kader & Karma

Herhangi bir engeli olmayan, kaderini kazanmak isteyen biri; iyi Karma yasalarını yakından takip etmelidir. Eğer başkalarının yolunda engeller oluşturuyorsanız, gelecekteki kaderinizde de bir ya da daha fazla engel ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Karma
Karma Nedir

“Bir kuş hayatı boyunca karınca yiyerek beslenebilir. Kuş öldüğünde karıncalar kuşu yer. Zaman ve koşullar her an değişebilir. Hayatta birini aşşağılamayın ya da incitmeyin. Bugün çok güçlü olabilirsiniz. Fakat zaman sizden daha güçlüdür. Bir ağaç bir milyon kibrit yapar ancak sadece bir kibrit bir milyon ağaç yakmak için gereklidir. Bu nedenle iyi ol ve çevrendeki insanlara saygılı ol.”

Hayatta her şey birbirine bağlıdır. Düşünceleriniz ve davranışınız hayat yolculuğunuzu etkiler. Tutum ve hareketleriniz çevrenize yayılır. Hepimiz eşitiz. Her insan bu dünyaya gelir ve bu dünyadan ayrılır.

Hayatınız boyunca yaptığınız şeyler önemlidir. Her hareketin ve düşüncenin her yönde yayıldığı gibi, göle atılmış bir çakıl dalgalanmalarına neden oluyor. Ne yaptığınızı ne çektiğiniz belirler.

Sen cazibe alanların olduğu bir mıknatısın. Tutum ve davranışınız onu çeken ve bunun tam tersini çeken görünmez bir enerji yaratır. Çok fazla insan, başka şeyleri izlerken ve beklerken önünde bulunan sayısız nimet göz ardı eder.

Karma düz bir çizgide ilerlemez. Birçok dönüş ve eğrisi vardır. Geriye doğru hareket ediyormuş gibi hissedebilirsiniz bile. Doğru tutumla, bir şeyler gerçekleşir. Çoğu zaman, nedenin ne olduğu veya nereye gideceğiniz hakkında hiçbir fikriniz yoktur. Fakat her şey zamanla netleşir.

Geçmişinizi inceleyin.  Ancak şimdi gezinirken mantıklı olun. Bu gerçekleştirmeyi mevcut ve gelecekte uygulayın. Bir şey mantıklı gelmese de, parçalar yerlerine gelecektir.

Karma ayrımcılık yapmaz. İyi ya da kötü olan hareketleriniz hareket halindedir. Kaderin kontrolündesin.

Karma Nedir
Ne Ekersen Onu Biçersin
Ne Ekersen Onu Biçersin.

Başarılı bir hayat, hataların önlenmesine dayanmaz. Hatasız yaşamak imkansızdır. Hatalar, daha iyi bir kişi olmak için kullanıldığında, karmanın sana karşı tutmadığı çok değerli öğrenme deneyimidir. Bununla birlikte, aynı hataların tekrarlanması sadece daha derin bir delik kazar.

Kötü niyetli davranış, iyi niyetlere rağmen yapılan yanlışlardan çok farklıdır. Başkalarına zarar vermek istemek, istenmeyen şeyleri çeken çok kötü bir karmadır. Ancak başkalarının sana zarar vermeye çalıştığı bir durumla nasıl başa çıkarsınız?

Öfke, kızgınlık veya acı ile yanıt vermek sizin yararınıza olmaz. En azından, koşullarınızda hafifletici bir etki yapmadan kendinizi zihinsel ve fiziksel olarak zehirliyorsunuz. Bu, kendinizden yararlanmak için kendinize izin vermeniz gerektiği anlamına gelmez. Kendinizi korumak ve olumsuz davranışları önlemek için uygun eylemi izlemek kötü karması değildir.

En iyi karmayı bile, kötü şeyler olabilir ve gerçekleşebilir. Bu sadece hayatın bir parçası. Her şeyin nedenini anında anlar değiliz. Davranışlarınızın olumsuz koşulları cezbetmesinden dolayı kendinizi suçlamayın. Bu senin hatan değil.

Doğru şeyleri yapmak ve insanları iyi tedavi etmek her zaman en iyi strateji. Bu, almak istediğiniz şeyi göndermek meselesidir. Büyü değil. Her şey bağlı.

Daha Fazlası İçin Evrenin Sırları

Instragram sayfamızı takip edin Instagram