Yantra Nasıl Kullanılır?

Yantra Nasıl Kullanılır:

Yantra nasıl kullanılır, bir Yantra’dan en iyi şekilde faydalanabilmek için aslında onun üzerinde meditasyon yapmanız gerekir. Bu, zihnin tecrübeyi tamamen sarmasına olanak bilinir. Bir yantra meditasyonu yapmak için, öncelikle omurganızı olabildiğince uzun yapın. Yantra’nın merkezine, merkez noktasında yumuşak bir şekilde bakmaya başlayın. Buna “bindu” denir. Sahip olduğunuz Yantra’ya  ait olan mantrayı 108 kez yükses sesle okumaya başlayınız. Oradan, görüşünüzün üçgenlere kadar genişlemesine yavaş yavaş izin verin. Bu Eril ve dişil enerjiyi temsil eder. Burada birkaç dakika geçirdikten sonra, bilinirliğini üçgenleri kapsayan çevrelere genişletin. Bu, zamanın biçimsizliğini temsil eder, bunun hiçbir başlangıcı veya sonu yoktur. Birkaç dakika sonra burada çemberin çevresindeki lotusu fark etmeye başlayın. Bu bilgi ve anlayışın açılımını göstermektedir.

Son olarak, görüntünün tamamını çevreleyen kareye gidin. Bu, maddi dünyanın temsilidir, ayrılma yanılsaması. Yantra nasıl kullanılır, sonunda, dikkatinizi merkeze geri getirin ve gözlerinizi kapatın. Zihninizi tüm evrene bağlı olduğunuz güçlü fakat basit düşünceyi kucaklayan yavaş yavaş genişlemesine izin verin. Dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi eğer sizin için enerji çalısması yapılmıs size ait olan Yantranıza herhangi bir şekilde 14 yaşından daha büyük bir kişi dokunursa Yantranıza ait olan Mantrasını her sabah ve akşam tekrarladığınız şekilde tekrar edip yantranızı kişiselleştirmeniz gerekmektedir. 

Yantra larda Kullanılan Genel Simgeler ve Anlamları:
Yantra Nasıl Kullanılır?
Yantra Nasıl Kullanılır?

Yantra nasıl kullanılır, her yantra’nın konsantrasyon büyütme gibi davranan ve zihnin sakinleşmesine yardımcı olan merkezi bir odak noktası vardır. Ve her geometrik şekil ve desen doğu maneviyata uygulanan belirli bir anlam veya sembole sahiptir. Birkaç geometrik elemanın anlamları:

  • Daire = Element suyunun enerjisi
  • Kare = Elemanın toprak enerjisi
  • Yukarı doğru bakan Üçgen = Element ateşinin enerjisi; enerji
  • Aşağı doğru bakan Üçgen = Element suyunun enerjisi; bilgi
  • Çapraz çizgi = Elemanın havanın enerjisi
  • Yatay çizgi = Eleman suyunun enerjisi
  • Dikey çizgi = Eleman ateşinin enerjisi
  • Nokta = Eter elementinin enerjisi

Yantra Nasıl Kullanılır, tıpkı mantralar vücut ve zihin arasındaki dengeyi sesle dengelerken, yantralar görsel olarak dengeyi sağlar. Geometriktirler ve çiçek desenleri içerirler. Şekillerin zihin üzerinde güçlü bir sükunet etkisi olduğu düşünülür ve bu nedenle de yoga meditasyon pratiğinde kullanılır. 

Daha Fazlası İçin Evrenin Sırları

Instragram sayfamızı takip edin Instagram