SRI Yantra Nedir?

Sri Yantra Nedir?

SRI Yantra, Shree Yantra veya Sri Çakra, Sri Chakra olarak da bilinen Sri Yantra, rüyalarınızı yerine getirmenize yardımcı olan en güçlü ve önemli Yantralar’tan biridir. Hepsi, bu diyagramdan geldiği için, tüm Yantraların anası olarak kabul edilir. Sri Yantra’yı hayatınızdaki nasıl kullanılacağını öğrenmek istiyorsanız lütfen okumaya devam edin.

Bu eski diyagram, çok güçlü kozmik güçlere sahiptir ve enerjilerinizi ve arzularınızı, isteklerinizi gerçekleştirmek için yoğunlaştırabilir. “Shree Yantra” Servet Çalgı anlamına gelir. Hayatınızda maddi ve manevi bolluk yaratır. Sri Yantra, tüm isteklerimizi yerine getirmek ve hayatınızı sonsuza dek değiştirmek için olağanüstü bir güce sahiptir. Bir Sri Yantra, geometrik desenlere sahip bir mandala türüdür. Bir mandala, evrenin metafizik kozmosunu temsil eden bir plan, çizelge veya geometrik desendir.

Sri Yantrasını Özel Yapan Nedir?

Sri Yantra diyagramı, merkez (bindu) noktasını çevreleyen ve yayan 9 üçgenle oluşturulmuştur. Bu dokuzgen üçgenler çeşitli boyutlarda olup birbirleriyle kesişir. Ortada, en yüksek, görünüşü ve kozmosun genişlediği görünmez, zorlu merkezi görselleştiren bindu adlı güç noktası var. Üçgenler, yaratımı ve yaşamsal enerjiyi temsil eden iki sıra lotus yaprakları ile çevrelenmiştir. Dış çerçevenin kırık çizgileri, evrenin bölgelerine dört açıklık bırakan bir sığınma yerini temsil eder.

Bu güçlü sembol, tüm sorunlarınızı çözmenize ve yaşamınızdaki olumsuzlukların tümünü ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Birisi Shree Yantra’yı kullandığında daha yüksek bir bilinç seviyesine ulaşabilir ve kendi gerçeğini yaratmaya başlar. Bu simgeyi kullanmak, engellerin önündeki yolu temizleyerek hayatınıza barış ve uyum sağlayacaktır. Sınırlamalarınızı ve korkularınızın ötesine geçmek için enerjiler verir.

SRI Yantra
SRI Yantra

Sri Yantra Nedir? Bu antik sembol çok güçlüdür çünkü  inşa edilmiş bir kişinin hayatını çevreleyen sis temizlenmesine izin vermiştir. Shree Yantra saf enerjinin kaynağıdır. Anlamı, son derece hassas ve muhteşem magnetik güçlere sahip. Bu simgenin, gezegenler ve diğer evrensel nesneler tarafından yayılan belirli kozmik dalgaları algılayan ilahi bir depo evi olduğu söyleniyor. Bu dalgaları pozitif titreşimlere dönüştürür ve daha sonra olumsuz titreşimler Shree Yantra’nın bulunduğu çevreye iletilerek olumsuzluğun tüm enerjilerini temizler.

Sri Yantra Nasıl Kullanılır?

Üzerinde meditasyon yapın ve hayatınıza refah ve bolluk çekmek için hedeflerinize odaklanın. Sri Yantra, kısa vadede fark edilebilen çok güçlü gizli güçlere sahiptir. Yantra’ya bakarken, gözlerinizin merkeze odaklanmasına izin verin. Ortadaki bu nokta “Bindu” olarak adlandırılıyor ve fiziksel dünyanın tüm çeşitliliğinin altındaki birliği temsil ediyor. Şimdi gözlerin Bindu’yu çevreleyen üçgeni görmesine izin ver. Aşağı doğru işaret eden üçgen, dişil yaratıcı gücü temsil ederken yukarı doğru üçgen erkek enerjisini temsil eder.

SRI Yantra, vizyonunuzun üçgenlerin dışındaki daireleri içerecek şekilde genişlemesine izin verin. Kozmik ritimlerin döngülerini, zamanın başlangıcı ve sonu olmadığını düşünürler. Bilinçliliğinizi lotus yaprakları için daire dışına getirin. Dikkat ettikleri dışarıya bakıyorlar. Onlar anlayışımızın açılımını göstermektedir. Lotus da kalpten, Benliğin koltuğunu temsil eder. Kalp açıldığında, anlayış gelir. Yantra’nın dışındaki meydan, form dünyasını, duyularımızın bize gösterdiği maddi dünyanın, ayrılmanın illüzyonunu, iyi tanımlanmış kenarları ve sınırları temsil eder. Dört adet T şeklindeki portallar veya ağ geçitleridir. Dışsal ve materyalden içsel olan dünyevi geçişimizi temsil ediyorlar.

Sri Yantra Nedir? Şimdi, yantraya bakmak için farklı şekil ve desenlerin doğal olarak ortaya çıkmasına izin vererek gözlerinizin odak noktasında gevşek tutulmasını sağlayın. Yantra’nın merkezinde görün. Gözlerinizi hareket ettirmeden yavaş yavaş görme alanınızı genişletmeye başlayın. 180 dereceden fazla bilgiyi alana kadar vizyonunuzu genişletmeye devam edin. Tüm bu bilgilerin hep birlikte olduğunu fark ettiniz. Yantra’nın merkezine yeniden odaklanarak yavaş yavaş işlemi tersine çevirin. Şimdi hafifçe gözlerini kapat. Aklındaki yantrayı hala görebilirsiniz. Bu ilkel şekiller tarafından temsil edilen yaratıcılık kalıpları doğanın temel güçlerini ifade eder.

Daha Fazlası İçin Evrenin Sırları

Instragram sayfamızı takip edin Instagram