İçeriğe atla Alt bilgiye atla

Vedik Astrolojiye Göre Günün Rengi

Günün Renkleri, her saat kendi kişisel titreşiminizi etkileyen bir gezegen tarafından yönetiliyor. Haftanın her günü, belirli bir gezegenden ve çeşitli özelliklerinden etkilenir. Her gezegenin aslında kendisiyle ilişkilendirilen bir rengi ve mantrası vardır. Bu rengi giymeniz ve mantrayı gün boyunca söylemeniz sizin için yararlıdır. Rengi giyip güne mantra derken, aslında gezegeni ve titreşimlerini kabul etmiş oluyorsunuz.

PAZARTESİ – GÜNÜN RENKLERİ

Yönetici Gezegen: Ay

Renk: Beyaz

Taş: İnci, Kabuklu, Aytaşı

Nitelikler: Annelik çekişiyle, ay duygusal bedenimizi besler. Pazartesi günleri yininizi veya dişil enerjinizi onurlandırmak için en iyisidir . Ay’ı tatmin etmek için pazartesi günleri stres ve aktivite seviyelerini azaltmayı tercih edin. Günün rengi… Ay, topluluk ve iletişim gezegeni olduğundan, “manik pazartesi” bağlantı kurmak içindir. Arkadaşlarınla ​​dışarı çıkın bol bol eğlenin imkanınız var ise .

Ne giymeli: beyaz

SALI – GÜNÜN RENKLERİ

Yönetici Gezegen:  Mars

Renk:  Kırmızı

Taş:  Kızıl Mercan, Carnelian

Nitelikler:  Ateşli gezegen Mars bize lezzet ve enerjimizi verir. Sert yanı nedeniyle, Mars geleneksel olarak (olumsuz bir etkiye sahip) zararlı bir gezegen olarak kabul edilir. Jyotish Salı günleri seyahat , düğün, görüş ve görüşmeler için sakınmayı tavsiye ediyor .  Ancak, saldırganlık Mars günlerinde yaygın olduğu için, atletik çabaları ve yarışmaları takip etmek için iyi bir zaman. Mars mühendis olarak düşünüldüğü için bu, matematik veya araştırma için de iyi bir gündür.  Onur ve hak niyeti Salı günleri göz önünde bulundurulması gereken önemli konulardır.

Ne giymeli:  Pazar günleri gibi, salı günleri de yanan kırmızıları gerektirir. Mars’ı rahatlatmak için kırmızı mercan taşı tavsiye edilir. Eğer  anayasada bir pitta (ateş) dosha üstünlüğüne sahipseniz  , kırmızı mercandan yapılmış bir kolye onu yatıştırmaya yardımcı olabilir.

ÇARŞAMBA – GÜNÜN RENKLERİ

Yönetici Gezegen:  Merkür

Renk:  Yeşil

Taşlar:  Zümrüt, Akuamarin, Yeşil Turmalin, Peridot

Nitelikler:  Merkür, yıldırım hızında zekâ, neşe ve çocuksu enerji ile tanınır. Bu gezegen iletişim , eğitim ve ticareti yönetir . Çarşamba günleri, kendi kendine zihnizi çalıştırma ve özen gösterme günüdür.

Ne giymeli:  Merkür yeşil renkle temsil edilmiştir, bu yüzden çarşamba günleri yeşil bir şey giyin, zümrüt taşlı bir mücevher parçası olabilir..

PERŞEMBE – GÜNÜN RENKLERİ

Yönetici Gezegen:  Jüpiter

Renk:  Sarı

Taş:  Sarı Safir, Kehribar, Topaz, Sitrin

Nitelikler:  Bolluk ve şans gezegeni Jüpiter, Perşembe gününü yönetiyor. Bu iyilik ve cömertlik gezegenidir; bu nedenle,  hizmet verme  ve zamanınızı bağışlama Perşembe günleri hayırlı sayılır. Ay gibi, Jüpiter sosyal bir gezegen ve Perşembe günleri en çok sevdiklerinize harcayınız Sevdiklerinizle Birlikte Olunuz.

Ne giymeli:  Hayatında daha fazla bolluk ve şans getirmeyi umarak mı? Perşembe günleri giyecek sarı bir şey bulun.

CUMA – GÜNÜN RENKLERİ

Yönetici Gezegen:  Venüs

Renk:  Pembeler, Beyaz, Hafif Morlar

Taş:  Pırlanta, Beyaz Safir

Ne giymeli:  Pazartesi günlerine benzer şekilde Venüs ve Ay’ın ikisi de beyazlarla temsil edilir. Çoğu zaman cuma günleri bir miktar pembeler ya da hafif  morlar kullanılır .

CUMARTESİ – GÜNÜN RENKLERİ

Yönetici Gezegen:  Satürn

Renk:  Siyah, Koyu Mavi

Taşlar:  Mavi Safir, Lapis Lazuli, Ametist

Nitelikler:  Ağır ve durgun Satürn, cumartesi günlerini yönetir; bu da maddi veya sosyal girişimler için ideal olmayan bir gün olmasını sağlar. Genellikle kayıplar ve çekişmelere neden olduğu düşünülürse, bu gezegen bizim en büyük öğretmenimiz olabilir.  Haftanın başında, Satürn sizi zihninizi arındırmaya ve yeni bir döngüye hazırlanmaya yansıtmaya davet ediyor. Bu doğada geri çekilmek  ve  meditasyon keşfetmek için mükemmel bir gün  . Jyotish’e göre, dağlar Satürn enerjisinin olumlu yönlerini ortaya çıkarıyor, böylece cumartesi günleri ormanda arınmak için mükemmel,   Tabiat Ana nın çamurunda kirlenin ve adeta orman havasında arının.

Ne giymeli:  Satürn koyu renkler ile temsil edilir, yani siyah ve koyu mavi. resmi kıyafetlerin dışına çıkın, çünkü Satürn kesinlikle sizin tarafınızdan tutulması gereken bir gezegendir.

PAZAR  – GÜNÜN RENKLERİ

Yönetici Gezegen: Güneş

Renk: Portakal Rengi Turuncu Renk. Günün Rengi

Taş: Yakut, Kırmızı Spinel, Bloodstone

Nitelikler: Jyotish’te güneşin ruhun bir yansıması olduğuna inanılır. Bu ruh hali nedeniyle, pazar günleri manevi arayışlara ithaf etmek için en iyi gündür. Güneş Selamlar Pazar sabahı güneş gününü selamlamak ve onurlandırmak için güzel bir yoldur. Vedik kültürde, güneşe saygı duymanın sağlığa yönelik bir nimet ve pozitif enerjiyi artırdığı kabul edilir.

Ne giymeli: Pazar günleri kırmızı giyerek güneş enerjisinin çoğunu getirin. Bir havai fişek gibi giyinmek, sadece kırmızı çoraplar giymek veya yakut rengi bir parça bulundurmanız yeterli olacaktır.

Yorumunuz

error: İçerik korunmaktadır !!
× İletişime geç