Merkur Gerilemesi

Merkur Gerilemesi

30 Ocak 2021 Ankaraya göre 18.51 Merkür Gerilemesi başladı nedir neler beklenebilir ..

Vedik Astrolojisine göre 30 Ocak 2021 Kova Burcunda ki Merkür 18.51 de 21 Şubata kadar gerileyerek Oğlak Burcuna girecektir.  Merkür iletişim ve iş KARKA Gösterge olarak kabul edilir.

Sizin doğum haritasına göre , Merkür gezegeni hayırlıysa, hayırlı sonuçları hızla artacaktır. Ancak Merkür zararlı olduğunda, bu geçiş sırasında olumsuz sonuçları artacaktır. Ayrıca, doğrudan geçiş sırasında gezegenlerden bazı işlevlerin kaçırıldığına inanılıyor, bu nedenle geri giden gezegenler önceki eve geri dönüyor ve onları hızla tamamlıyor. Merkür, özelliklerini diğer gezegenlerle olan ilişkisine göre değiştiren nötr / ikili bir doğa gezegenidir.

Mekür Gerilemesi

Merkür gerilemesi Anlamı, astroloji alanındaki en uygun terimdir. Bir bireyin hayatında pek çok sonuç üretebilen büyük bir göksel olay olarak selamlanır. Merkür gerilemesi sadece Hint astrolojisi alanında değil, aynı zamanda Batı astrolojisinin yaklaşımlarında da özel bir statüye sahiptir. Dualist gezegen Merkür geri hareketle geçişini yaptığında, insanların çoğunun hem olumlu hem de olumsuz sonuçlarının alıcı tarafında kaldığı görülür. Bunun nedeni, Merkür gezegeninin öncelikle kişinin iletişim becerilerinin göstergesi olarak kabul edilmesidir. Ek olarak, ticari girişimleri, entelektüel yetenekleri ve akademisyenleri de yönetir. Klasik Roma mitolojisine göre, bu özel gezegene bir haberci statüsü verilmiştir. Çeşitli Tanrılar arasında mesajlar dağıtan ve bu ünvanın gerçek sahibidir çünkü Vedik astrolojide Merkür, diğer gezegenlere kıyasla Güneş’in bir yörüngesini hızla tamamlayan muazzam bir hıza sahiptir. 88 günde Güneş’in etrafında dönerken, Dünya yaklaşık 365 günde Güneş’in etrafında döner.

Vedik astroloji, Merkür’ün kişinin dördüncü evin yönetici efendisi olduğunu belirtir.ve onuncu ev, önemli ölçüde mutluluk ve kariyer bhava’larının başına gelir. Ayrıca göğüs, deri, sinir sistemi, burun, akciğerler, sinirler, göbek, safra kesesi, dil, kollar, saç ve yüz gibi vücut kısımlarını yönetir. Havadar bir gezegen olduğu ve aynı zamanda kişinin konuşmasını yönettiği için, ilgili gezegen Satış, Sigorta, Hatipler gibi meslekleri ve ayrıca tanıtımla ilişkili bireyleri ifade eder. Haftanın günleri arasında Çarşamba gününü yönetir ve Budh ile ilişkili renk yeşildir. Hakim olduğu burçlar Başak ve İkizler’dir.

Daha önce de belirtildiği gibi, Merkür gezegeni doğası gereği dualistiktir, bu yüzden konumlandırıldığı gezegenlere göre sonuçlar üretir. Şimdi, Merkür’ün çeşitli durumlarının ne gösterdiğini keşfedelim.

Yücelim Merkür: Profesyonel uzmanlar tarafından Merkür’ün iletişim yeteneklerinin göstergesi olduğu kabul edilmiştir. Bu nedenle, kişinin Kundli’sinde yüksek bir durumda kaldığında, o zaman ilgili kişi mükemmel iletişim becerilerine sahiptir. Mükemmel tüccar nitelikleri içinizde mevcut olacak ve düşüncelerinizi başkalarının önünde sunarken rahat olacaksınız.

Yararlı Merkür: Merkür gezegeni yararlı bir durumda kaldığında, doğuşa önemli miktarda entelektüel yetenek verilecektir. Bu tür Kişiler ayrıca mümkün olan her şeyi bilme ve öğrenme dürtüsünü geliştireceklerdir.

Zayıflatılmış Merkür: Kundli’sinde zayıflamış bir Merkür bulunan bir kişi, çeşitli ruh hali değişimlerinin kurbanı olabilir. Böyle bir kişi aynı zamanda kumar oynama, hile yapma, gösteriş yapma ve bu tür birçok dolandırıcılık faaliyetinde bulunma eğiliminde olabilir.

Bu gezegene atfedilen büyük önem ve sorumluluklar düşünüldüğünde, bu gezegenle ilgili her hareket, 12 burcun tümüne ait Kişiler için önemli hale geliyor. Bu gezegenin geçişi, gerilemesi, yanması ve doğrudan hareketi, olumlu ve olumsuz olanlar da dahil olmak üzere depoda farklı sonuçlar doğurmaktadır. Ancak partideki en önemlisi Merkür Gerilemesi’dir ve büyük önemi olan bir göksel olay olarak kabul edilir. Bu önemi göz önünde bulundurarak, size özel olarak Merkür gerilemesi anlamını getirdik. Son olarak, Merkür’ün geriye dönük anlamına ve bu fenomenle ilgili diğer çeşitli gerçeklere geçelim.

Merkür Gerilmesi Anlamı: Merkür Gerilemesi nedir?

Merkür Gerilemesi anlamı muhtemelen astroloji alanında en çok aranan terimlerden biridir. Bu fenomen, dualistik gezegen geriye doğru hareket etmeye başladığında aslında ortaya çıkıyor. Geleneksel astronomi yaklaşımları, tüm gezegenlerin Güneş etrafında döndüğünü belirtir. Ancak bugün Merkür’ün geriye dönük anlamını tartıştığımız için, astrolojinin Dünya’yı referans noktası olarak gördüğü ve gezegen hareketlerinin bu şekilde dikkate alındığı unutulmamalıdır.

Fakat gerçekte, gezegenlerin hiçbiri geriye doğru hareket etmiyor, ancak öyle görünüyor çünkü sadece onların göreceli hareketleri Dünya’dan izlenebiliyor. Bu nedenle, bu gezegenin yalnızca geriye doğru hareket ediyormuş gibi görünen fenomeni, Merkür geri giden anlamı olarak adlandırılabilir. Birçoğu, Merkür gerilemesinin yalnızca olumsuz sonuçları depoladığı şeklindeki bu yanlış kanıyı doğurdu. Bu nedenle, kavgaların ertelenmesi, iş kayıpları, ayrılıklar, parçalanmış programlar, dualistik gezegen Merkür’ün gerileme hareketiyle ilgili her şeyi suçlama eğilimindeyiz. Ancak, hayatımızda meydana gelen tüm olumsuz şeylerden Merkür gerilemesi sorumlu değildir. Bu göksel olay sırasında hayatınızda meydana gelen olumlu sonuçlardan bazıları da ona atfedilebilir. Dualistik yapısı nedeniyle, Merkür retrograd olumlu sonuçlar verecektir, faydalı gezegenlerle konumlandırıldığında. Tersine, zararlı gezegenlerin arasına yerleştirildiğinde tam tersi ön plana çıkacaktır. Şimdi, Merkür’ün geriye dönük anlamı hakkında biraz daha ayrıntı keşfedelim ve bu olayın on iki burç için neler sakladığını bulalım.

Hazırmıyız bakalım 😊 Unutulmasın ki aşağıdaki sadece genel etkidir size özel olarak bir etkisini öğrenmek veya kişisel doğum haritanız için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Merkür Gerilemesi Anlamı: Koç Burcu Üzerindeki Etkisi

Merkür gerileyen anlamını keşfederken, Koç Burcu bu özel burcun ateş elementi tarafından yönetildiğini bilmelidir. Geri giden bir Merkür burcunuzdan geçtiğinde, öncelikle, yeni yeniliklerin ve teknolojilerin peşinden gitme dürtüsü geliştireceksiniz. Ama aynı zamanda burcunuzun yönetici Lordu Mars olduğu için öfkeniz de artabilir.

Merkür Gerilemesi Anlamı: Boğa Burcu Üzerindeki Etkisi

Merkür gerilemesi sırasında Boğa Burcunin kaderinden bahsedilirken, dünyevi bir burçla bağlantılı oldukları için, dualistik gezegenin geri hareketle geçiş yaptığı dönemde, çoğunun parasal zorluklarla karşılaşabileceği söylenebilir. Bunun dışında, Toros Burcunin uğraşmakta zorlanacağı, geçmiş dönemin bazı meseleleri de yeniden gündeme gelebilir.

Merkür Gerilemesi Anlamı: İkizler Burcu Üzerindeki Etkisi

Sonuç olarak, konuşkan olacaksınız ve işleri çok abartacaksınız. Bir şeyi birden çok kez tekrar edeceksiniz, bu da çevrenizdeki insanları rahatsız edebilir. Her şeyi tekrar tekrar kontrol edeceksiniz, ancak aynı zamanda konuşmanızda ve iletişim kaynaklarınızda bir gelişme olacak ve sosyal faaliyetlere aktif olarak katılacaksınız. Bu süre boyunca kendinizi yenilenmiş ve enerjik hissedecek ve hayatın en küçük anlarının bile tadını çıkaracaksınız.

Merkür Gerilemesi Anlamı: Yengeç Burcu Üzerindeki Etkisi

Geriye dönük Merkür geriye dönük bir hareketle Yengeç burcuna geçtiğinde, Burcun duygusal yanı ön plana çıkabilir. Eski bağlantılardan bazıları da dolaptan çıkabilir ve işleri sizin için biraz zorlaştırabilir. Bu nedenle, sadece dikkatli olmanız ve nostaljiye teslim olmamanız tavsiye edilir. Ancak o zaman, kendinizi daha iyi kavrayabilirsiniz.

Merkür Gerilemesi Anlamı: Aslan Burcu Üzerindeki Etkisi

Merkür Aslan burcunda Merkür geri gittikçe, bazı Kişiler manevi ruhani bir huzur alabilir ve bu nedeniyle huzur içinde kalabilir. Bazıları ise, yönetici efendileri olan Mars’ın yönetimi altında oldukları için öfkelerinde bir artışa tanık olabilir. Bazı yeni fikirler de zihninizde yer alabilir ve bunları başarıyla uygulamanız tavsiye edilir.

Merkür Gerilemesi Anlamı: Başak Burcu Üzerindeki Etkisi

Dualistik gezegen Merkür, Başak burcunda yuva yaptığında, bazılarınız sezgilerinizin rehberliğini isteyebilir ve sonunda sizi aldatabilir. Merkür gezegeni geriye dönük bir hareketle geçiş yaparken mali durum da bütçenizin dengesini bozabilir.

Merkür Gerilemesi Anlamı: Terazi Burcu Üzerindeki Etkisi

Terazi burcuna bağlı kişiler için, Merkür altıncı ve on ikinci evlerinizin yönetici efendisidir. Dolayısıyla, iletişim, akademik uğraşlar ve seyahat gibi temsil ettikleri yönler, bu astronomik olaydan büyük olasılıkla etkilenecek. Başak Burcunın sosyal çevresi büyük olasılıkla bir artış elde edecek. Sonuç olarak, birçok eski arkadaşla yollar kesişebilir.

Merkür Retrograd Anlamı: Akrep Burcu Üzerindeki Etkisi

Zodyak burcuna ait olanlar için Akrep, Merkür veya Budh sekizinci ve on birinci evlerinin göstergesi olarak bilinir. Bu süre zarfında Burcun duygusal yanı ön planda kalabilir. Partinin bir kısmı, herhangi bir koşulda ertelenmesi gereken bir iş değişikliği de düşünebilir. Kariyeriniz için muhtemel uygun bir dönem, ancak gezegen bir kez daha doğrudan harekete geçmeye başladığında yürürlüğe girecektir.

Merkür Gerilemesi Anlamı: Yay Burcu Üzerindeki Etkisi

Yay, Mars’ın yönetimine giren başka bir burçtur. Bu nedenle, Merkür gezegeninin Yay burcunda geriye dönük bir hareketle geçiş yaptığı dönemde, öfke büyük ölçüde artabilir. Yolculuklar, iletişim becerilerinizle birlikte etkilenebilir. Aynı zamanda öğrenciler, akademik yaşamlarını etkileyen Merkür gerilemesi nedeniyle de zararlı olabilir acı çekebilirler.

Merkür Gerilemesi Anlamı: Oğlak Burcu Üzerindeki Etkisi

Geriye dönük Merkür Oğlak burcundan geçtiğinde, ilişkili Burcun mali hareketleri sert bir dönüş alabilir. Haftalık veya aylık bütçeyi yönetirken de zorluklar yaşanacaktır. Bu nedenle, bu süre zarfında herhangi bir kredi alınmamalıdır. Aşk ilişkileri de darbelerle karşı karşıya kalabilir, bu nedenle bu süre zarfında partnerinizle iletişim kurmaktan kaçınmanız önerilir.

Merkür Gerilemesi Anlamı: Kova Burcu Üzerindeki Etkisi

Kova burcuna ait olanlar için, Merkür beşinci ve sekizinci evlerinizin hükümdarıdır. Burcun konuşkan kişilikleri, işlerin yürümesini zorlaştırabilir. Bazıları da sözlerini başkalarının önüne koymakta zorlanabilir.

Merkür Gerilemesi Anlamı: Balık Burcu Üzerindeki Etkisi

Zodyak çemberindeki son burç için, Merkür geri gitmesi ailevi ilişkileri engelleyebilir. Yolculuklar, sonuçta büyük bir rahatlama sağlayacak olan elverişli bir yere götürülebilir. Balıkların bu süre zarfında sezgilerine güvenmeleri de faydalı olacaktır.

Saygılarımızla

Mucizelerini Yarat Ailesi

Merkür Retrosu Boyunca her gün en az bir kez dinlemenizi tavsiye edeceğimiz Mantra ise tabiki (Budha) Merkür Kök (Beej) Gezegen Mantrasıdır, aşağıda link verilmiştir.

Merkur Retro

Daha Fazlası İçin Blog Yazıları

Instragram sayfamızı takip edin Instagram

Vedik Doğum Haritası Analizi İçin Daha Fazla Bilgi

Cevap bırakın